اخبار اخبار

گزارش ساليانه روندهای اينترنت در Code Conference ارائه گرديد

گزارش ساليانه روندهای اينترنت در Code Conference ارائه گرديد

خانم مری ميکر در دهم خردادماه سال جاری، گزارش ساليانه خود در رابطه با روندهای درحال شکل گیری در اينترنت در Code Conference در کاليفرنيا ارائه نمود

خانم مری ميکر يکی از سرمايه گذاران خطرپذير، گزارش خود را از مهم ترين روندهای اينترنت ارائه نموده است. برخی از مهمترين روندهای شناسایی شده در اين گزارش عبارتند از:

• روند رشد تلفن های هوشمند کند شده است. رشد عرضه تلفن های هوشمند در سال گذشته سه درصد بوده است که نسبت به نرخ رشد ده درصد در سال گذشته کاهش داشته است.

• تبليغات اينترنتی در حال رشد است. در بازار تبليغات اينترنتی درآمد گوگل از تبليغات در سال 2016، بيست درصد و فيس بوک 62 درصد رشد داشته است.

• صوت جايگزين متن در پرس‌وجوهای آنلاين می شود. در سال 2016، بيست درصد پرس‌وجوها از طریق تلفن همراه صوتی بوده‌اند و دقت اين پرس‌وجوها 95 درصد بوده است.

• در ده سال، نت فليکس از صفر به 30 درصد درآمد سرگرمی خانگی در آمريکا دست‌یافته است. ميزان تماشای تلويزيون در خانه ها نيز در حال کاهش است.

• بازی های تعاملی در سراسر جهان در حال رشد هستند. در سال 2017 تعداد بازیکنان به 2.6 ميليارد نفر در مقايسه با 100 ميليون نفر در سال 1995 رسيده است. تخمين زده می شود که درآمد بازی در سال 2016 به مرز تقريبی 100 ميليارد دلار برد. چين در صدر بازار بازی های تعاملی قرار دارد.

• چين هنوز هم بازار جذابی است که در آن خدمات تلفن همراه، پرداخت و خدماتی مانند اشتراک دوچرخه برحسب تقاضا رشد زيادی را داشته است.

• رشد اينترنت در هند قابل‌توجه است. تعداد کاربران اينترنت در هند بيش از 28 درصد در سال 2016 رشد داشته است. با کاهش قيمت اينترنت پهن باند سيار در هند، تعداد مشترکين اينترنت سيار و حجم داده مصرفی اين مشترکين در حال رشد سريع است.

• در آمريکا، ضريب نفوذ پوشيدنی ها (wearables) به 25 درصد رسيده است. در سال 2016، 60 درصد مصرف کنندگان تمايل به اشتراک داده های خود با سرويس هایی مانند گوگل داشته اند.

• در رقابت رايانش ابری، Amazon Web Services هنوز پيشرو است، اما گوگل و مايکروسافت هم رقابت نزديکی با آمازون دارند. مشتريان تمايلی به وابستگی به تنها يک بازيگر بازار ندارند و اين موضوع باعث واگرايي در بازار رايانش ابری شده است.

منبع: Mary Meeker, Internet Trends 2017, Code Conference, 31 May 2017.

پيوندهای مرتبط:

http://www.kpcb.com/internet-trends

تهيه تدوين خبر: گروه خبری نظام پايش شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور (مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی فناوری اطلاعات)

انتهای خبر

meeker

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 26 خرداد 1396
بازدید ها: 1897