اخبار اخبار

همايش WSIS در سال 2017 با شرکت بیش از 2500 خبره از سراسر جهان برگزار شد

همايش WSIS در سال 2017 با شرکت بیش از 2500 خبره از سراسر جهان برگزار شد

همايش سران جامعه اطلاعاتی WSIS با حضور بيش از 2500 شرکت کننده از سراسر جهان از تاريخ 22 تا 26 خردادماه 1396 در ژنو سوييس برگزار شد

بيش از 2500 خبره و نماينده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سراسر جهان در همايش یک‌هفته‌ای سران جامعه اطلاعاتی در ژنو سوييس شرکت نمودند و به تبادل دانش و تجارب خود در راستای دستيابی به اهداف توسعه پايدار سازمان ملل متحد پرداختند.

هيئت نمايندگی جمهوری اسلامی ايران نيز در معيت وزير محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در اين همايش حضور فعالی داشت و در قالب کارگاه های موضوعی و کارگاه کشوری ايران گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمينه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور ارائه نمودند.

همايش سران جامعه اطلاعاتی بزرگ‌ترین گرد هم‌آیی ذی نفعان اين حوزه برای توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که به‌طور مشترک توسط ITU، UNESCO، UNCTAD و UNDP با همکاری ساير نهادهای سازمان ملل متحد برگزار می شود.

تمرکز امسال اين همايش در رابطه با روندهای حاضر در حوزه توسعه پايدار و پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات در نواحی اولويت دار اهداف توسعه پايدار مانند سلامت، آموزش، محیط‌زیست، برابری جنسيتی، زیرساخت و نوآوری بود. در اين همايش، 500 سیاست‌گذار از 150 کشور جهان، شامل وزرا و خبرگانی دولتی، رهبران جامعه مدنی، دانشگاهيان، مديران کسب‌وکارها و سازمان های دولتی حضور داشتند.

در همايش امسال، 200 کارگاه موضوعی و کشوری برگزار شد. از موضوعات جالب اين همايش، برگزاری بخش ويژه ای در رابطه با استفاده از واقعيت مجازی برای دستيابی به اهداف توسعه پايدار با تمرکز بر روی آموزش بود.

بخش WSIS Prizes 2017 بستری برای شناسایی و نمايش نمونه های موفق در پياده سازی خطوط عمل WSIS است. اين پروژه ها، موفقيت های عمده کشورهای مختلف در پياده سازی راهبردهای توسعه ای برای به‌کارگیری قدرت فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستيابی به اهداف توسعه پايدار هستند. اين بخش نيز 18 برنده امسال خود را در گروه های مختلف معرفی کرد. امسال، 500 پروژه برای شرکت در اين جايزه ارائه گرديدند. از اين تعداد 345 پروژه ازجمله پروژه «نظام پايش شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور» انجام‌شده توسط سازمان فناوری اطلاعات ايران به مرحله رأی‌گیری راه يافتند. در مرحله رأی‌گیری بيش از 1.1 ميليون رأی به شکل آنلاين به اين پروژه ها داده شد و بر اساس نتايج رأی‌گیری و نظر داوران 18 پروژه به‌عنوان برنده نهايي انتخاب گرديدند.

WSIS Forum 2017 منجر به نتايج مشخصی گرديد که به ذی نفعان امکان قدرت بخشی به پياده سازی خطوط عمل WSIS و همسويي WSIS فرآيندهای توسعه پايدار را می دهد.

منبع: ITU

پيوندهای مرتبط:

https://www.itu.int/net4/wsis/forum/2017/

تهيه تدوين خبر: گروه خبری نظام پايش شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور (مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی فناوری اطلاعات)

انتهای خبر

wsis

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 27 خرداد 1396
بازدید ها: 2113